Med ett pris på 5657 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 58 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 5657 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 58 mm.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Havanna Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.