AEZ Seattle Dark är en fälg på 20" från AEZ. Bredden på denna fälg är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. AEZ Seattle Dark har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 5657 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 33.