AEZ Seattle Dark är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. Fälgens bredd är 10". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 46 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 5657 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 46.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
20"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 49 mm.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.