Seattle Dark 22" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 9.5". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 37 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag AEZ Seattle Dark för 7606 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 37 mm.
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 37.
Fälg från AEZ på 22" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10.5" och ET-måttet är 37 mm.
Seattle Dark 22" från AEZ med 9.5" bredd och ET på 31 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.