Denna 19"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4477 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 477 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 52 mm.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.