Seattle Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4856 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine, 19"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 52 mm.
AEZ Seattle Dark, 19"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Seattle Dark 19" från AEZ med 9" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.