En snygg fälg på 19" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 52 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 474 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 52 mm.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Seattle Shine.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.