Om du letar efter bra 20"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Fälgens ET-mått är 54 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67.1 mm. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 5213 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 54 mm.
Seattle Dark 20" från AEZ med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Seattle Shine.