Med ett pris på 5213 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 7.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Seattle Dark är 45 mm. Centrumhålet är 67.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 54 mm. AEZ Seattle Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Seattle Shine.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 54 mm.