Med ett pris på 7606 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 22"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 49 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 72.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Seattle Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 7606 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 606 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 49 mm. AEZ Seattle Shine är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 45 mm.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 45 mm.
20"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 49 mm.