Seattle Dark 20" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Bredden på denna fälg är 9". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 71.6 mm stort. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Seattle Shine från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter Seattle Dark.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 9.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/130.
22"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 47 mm.