Denna 20"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 10". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 49 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 20" i sin webbshop för 5213 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 49 mm. AEZ Seattle Shine är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 39 mm. Modellen heter Seattle Shine.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. AEZ Seattle Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.