Streetrallye Silver 16" är en snygg fälg som tillverkas av ATS. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. ATS Streetrallye Silver har ett centrumhål (navhål) på 63.3 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1616 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 616 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Streetrallye Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från ATS på 16" med modellnamnet Streetrallye Anthracite. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.
Streetrallye Anthracite från ATS. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. ATS Streetrallye Silver är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. ATS Streetrallye Black är 17" och har en bultcirkel på 4/100.