Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter Antares Gloss Black och den tillverkas av ATS. Fälgbredden för denna variant av ATS Antares Gloss Black är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul säljer ATS Antares Gloss Black 17" i sin webbshop för 1914 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 914 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Antares Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Antares Gloss Black 17" från ATS med 7" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
17"-fälg av modellen Antares Gloss Black från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
17"-fälg från ATS av modellen Antares Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
Antares Silver 17" från ATS med 7" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.