Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3700 kronorsklassen. Fälgen heter Competition 2 Matt Black Polished och den tillverkas av ATS. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9.5". ATS Competition 2 Matt Black Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Glöm inte kolla att ET 48 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Detta är en fälg med 72.6 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3665 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 665 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Competition 2 Matt Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från ATS på 19" med modellnamnet Competition 2 Matt Black Polished. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 38 mm.
19"-fälg av modellen Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 52 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. ATS Competition 2 Matt Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
19"-fälg av modellen Competition 2 Matt Black Polished från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 51 mm.