Autec UTECA Gloss Black är en fälg på 17" från Autec. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 105 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/105.
Denna variant av UTECA Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 36 mm. Navhålet på Autec UTECA Gloss Black är 56.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Autec UTECA Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 7813 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 813 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Autec |
|---|---|
| Modell | UTECA Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 105 |
| Bultcirkel | 5/105 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 56.6 mm |
Autec UTECA Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 47.
Fälg från Autec på 17" med modellnamnet UTECA Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 55 mm.
Autec UTECA Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 42.
UTECA Gloss Black från Autec. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.