Topas Silver 21" är en snygg fälg som tillverkas av Breyton. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 31 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Breyton Topas Silver för 9825 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 825 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Topas Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från Breyton på 21" med modellnamnet Topas Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 31 mm.
Breyton Topas Hyper Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 31.
Topas Hyper Silver från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. Breyton Topas Hyper Silver är 21" och har en bultcirkel på 5/120.