Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8700 kronorsklassen. Fälgen heter Topas Silver och den tillverkas av Breyton. Bredden på denna fälg är 8.5". Breyton Topas Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 8623 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 623 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Topas Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
20"-fälg av modellen Breyton Topas M.Blk från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.
Breyton Topas Hyper Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 30.
20"-fälg av modellen Topas Hyper Silver från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Breyton Topas Hyper Silver är 22" och har en bultcirkel på 5/112.