Breyton Fascinate Matt Gun metal är en fälg på 21" från Breyton. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Fascinate Matt Gun metal är 41 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Breyton Fascinate Matt Gun metal kan du köpa från BytHjul för endast 7929 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 929 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Fascinate Matt Gun metal |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Breyton på 21" med modellnamnet Fascinate Matt Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 41 mm.
Fascinate Matt Gun metal 21" från Breyton med 9" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fascinate Matt Gun metal 21" från Breyton med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
20"-fälg av modellen Fascinate Matt Gun metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.