Denna 20"-fälg från Breyton har modellnamnet LS2 Grey. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Breyton LS2 Grey har en bredd på 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Breyton LS2 Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 8966 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 966 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS2 Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg av modellen LS2 Grey från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 52 mm.
20"-fälg från Breyton av modellen LS2 Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.
LS2 Grey 21" från Breyton med 10.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
LS2 Grey från Breyton är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.