Om du letar efter bra 20"-fälgar kan Breyton LS2 Grey vara värt att ta en titt på. Breyton LS2 Grey har en fälgbredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72 mm stort. Du hittar mer information om Breyton LS2 Grey genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 087 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS2 Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72 mm |
20"-fälg från Breyton av modellen LS2 Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 30 mm.
19"-fälg av modellen LS2 Grey från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 52 mm.
Breyton LS2 Grey, 20"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
LS2 Grey 21" från Breyton med 10.5" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.