Breyton har många snygga fälgar i sitt utbud och LS Gun Metal 21" är inget undantag. Breyton LS Gun Metal har en fälgbredd som är 10". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna variant av LS Gun Metal kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 74.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. LS Gun Metal 21" är en snygg fälg för 6929 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 929 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Gun Metal |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
LS Silver från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
LS Black 21" från Breyton med 10" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
21"-fälg av modellen LS Gun Metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Denna 22"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter LS Gun Metal.