Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7300 kronorsklassen. Fälgen heter LS Gun Metal och den tillverkas av Breyton. Bredden på denna fälg är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Breyton LS Gun Metal är 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Navhålet på Breyton LS Gun Metal är 74.1 mm stort. En uppsättning Breyton LS Gun Metal kan bli din för endast 7249 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Gun Metal |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
22"-fälg av modellen LS Silver från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Breyton LS Black, 22"-fälg, 9" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 35 mm.
21"-fälg av modellen LS Gun Metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Breyton LS Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 38.