Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6600 kronorsklassen. Fälgen heter Fascinate Matt Black och den tillverkas av Breyton. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Breyton Fascinate Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Inpressningsdjupet för Breyton Fascinate Matt Black är 42 mm. Denna variant av Fascinate Matt Black har ett navhål/centrumhål som är 72.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 6529 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 529 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Fascinate Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fascinate Matt Gun metal 19" från Breyton med 9.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Fascinate Silver från Breyton. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
19"-fälg av modellen Fascinate Matt Black från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 38 mm.
19"-fälg av modellen Fascinate Matt Gun metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 38 mm.