Brock B36 Crystal Silver Black är en fälg på 19" från Brock. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 44 mm. Navhålet på Brock B36 Crystal Silver Black är 72.6 mm stort. En uppsättning Brock B36 Crystal Silver Black kan bli din för endast 4010 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 010 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B36 Crystal Silver Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
19"-fälg av modellen B36 Hyper Silver från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 44 mm.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter B36 Crystal Silver Black.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Brock B36 Bronze Copper Matt är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
B36 Satin Black Matt 19" från Brock med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.