Dezent TZ Silver är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. Fälgens bredd är 6". Dezent TZ Silver fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Denna variant av TZ Silver har ett navhål/centrumhål som är 60.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TZ Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 837 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 837 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
TZ Graphite 15" från Dezent med 6" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 4/98.
TZ Silver 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dezent TZ Black Polished är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Dezent TZ Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.