Med ett pris på 1047 kronor är Dezent TZ Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Dezent TZ Silver är 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för TZ Silver är 40 mm. Navhålet på Dezent TZ Silver är 66.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent TZ Silver för 1047 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 047 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Dezent TZ Black Polished är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Dezent TZ Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
TZ Silver från Dezent är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
17"-fälg av modellen TZ Silver från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 41 mm.