Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent AP Black vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent AP Black är 4/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Dezent AP Black har ett centrumhål (navhål) på 54.1 mm. BytHjul säljer Dezent AP Black 16" i sin webbshop för 1690 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 690 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter AP Black.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 50.
Dezent AP Dark, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 50 mm.
16"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 50 mm.