Dezent AP Black är en fälg på 16" från Dezent. Dezent AP Black har en fälgbredd som är 6". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent AP Black är 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för AP Black är 50 mm. Centrumhålet är 54.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent AP Black för 1690 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 690 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
16"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 50 mm.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter AP Black.
Dezent AP Dark, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 50 mm.
16"-fälg av modellen AP Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 48 mm.