En snygg fälg på 17" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för AP Black. Fälgbredden för denna variant av Dezent AP Black är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 50 mm. Navhålet på Dezent AP Black är 54.1 mm stort. AP Black 17" är en snygg fälg för 1873 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 873 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
Dezent AP Dark, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 50 mm.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 50.
16"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 50 mm.
16"-fälg av modellen AP Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 48 mm.