Detta är en Dezent-fälg av modellen TU Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 15". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent TU Black har en fälgbredd på 6". Fälgen har en bultcirkel som är 5/100, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Dezent TU Black kan du köpa från BytHjul för endast 1172 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 172 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TU Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
15"-fälg av modellen TU Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 45 mm.
Dezent TU Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 45.
Denna 15"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter TU Black.
Tu Silver från Dezent. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.