Dezent TZ Graphite är en fälg på 18" från Dezent. Dezent TZ Graphite har en fälgbredd som är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 49 mm. Dezent TZ Graphite har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul säljer Dezent TZ Graphite 18" i sin webbshop för 1384 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 384 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ Graphite |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg av modellen TZ Graphite från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
Denna 19"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter TZ Graphite.
18"-fälg från Dezent av modellen TZ-c graphite. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
TZ Graphite 15" från Dezent med 6" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 4/98.