Detta är en Dezent-fälg av modellen TZ Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Fälgbredden för denna variant av Dezent TZ Silver är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 41 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om Dezent TZ Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 068 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TZ Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
TZ Silver 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 34 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
TZ Silver 16" från Dezent med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
TZ Silver 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Dezent TZ Silver, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.