En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för TA Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2560 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 560 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TA Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
TA Dark 19" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
TA silver 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg från Dezent av modellen TA Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
TA Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.