Dezent TA Dark är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 57.1 mm stort navhål. TA Dark 17" är en snygg fälg för 2143 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 143 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TA Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
17"-fälg från Dezent av modellen TA Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
TA Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter TA Dark.
Dezent TA Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 50.