Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Dezent TA Dark vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent TA Dark är 5/112.
Denna variant av TA Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Dezent TA Dark har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Dezent TA Dark 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 944 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TA Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
TA Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
TA Silver från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.
TA Dark från Dezent är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 22 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Dezent TA Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 50.