En snygg fälg på 18" från Dezent. Denna modell har Dezent valt att kalla för AP Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Dezent AP Black har en bredd på 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent AP Black för 2371 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 371 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
AP Black från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
Dezent AP Black, 18"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 34 mm.
18"-fälg av modellen AP Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 34 mm.