Denna 19"-fälg från Dezent har modellnamnet TA Dark. Fälgbredden för denna variant av Dezent TA Dark är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Dezent TA Dark har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Dezent TA Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2223 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 223 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TA Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Dezent TA Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 50.
TA silver 18" från Dezent med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
TA Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Dezent TA Dark, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.