Dezent KF Dark är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Dezent KF Dark är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. En uppsättning Dezent KF Dark kan bli din för endast 1898 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 898 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Dezent KF Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
KF Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
KF Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
KF Dark 18" från Dezent med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.