Dezent KG Black är en fälg på 20" från Dezent. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Dezent KG Black har ett centrumhål (navhål) på 66.1 mm. Du hittar mer information om Dezent KG Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
KG Dark från Dezent är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
KG Black från Dezent. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter KG Black.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KG Dark.