Detta är en Dezent-fälg av modellen KH Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Dezent KH Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Fälgens ET-mått är 46 mm. Denna variant av KH Dark har ett navhål/centrumhål som är 67.1 mm stort. En uppsättning Dezent KH Dark kan bli din för endast 2277 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 277 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
16"-fälg av modellen KH Black från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 46 mm.
KH Dark 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Dezent KH Dark, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 48 mm.
16"-fälg av modellen KH Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 65 mm.