Med ett pris på 2090 kronor är Dezent KH Dark ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna variant av KH Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. Navhålet på Dezent KH Dark är 66 mm stort. KH Dark 16" är en snygg fälg för 2090 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 090 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KH Dark |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66 mm |
16"-fälg av modellen KH Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 46 mm.
18"-fälg från Dezent av modellen KH Dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 48 mm.
KH Dark från Dezent. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Dezent KH Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.