Denna 18"-fälg från Dezent har modellnamnet KF Silver. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 55 mm. Denna fälg har ett navhål som är 64.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Dezent KF Silver är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Dezent KF Silver från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 698 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KF Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet KF Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 55 mm.
Dezent KB Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 55.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. Dezent TV Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från Dezent på 18" med modellnamnet TV Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 55 mm.