Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Dezent AP Black vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Dezent AP Black är 7". Dezent AP Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för AP Black är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 60.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dezent AP Black för 2371 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 371 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | AP Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Dezent AP Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 40.
AP Black från Dezent är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Dezent AP Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
AP Dark från Dezent. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.