Med ett pris på 3471 kronor är Dezent KG Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Dezent KG Dark är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Dezent KG Dark är 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för KG Dark är 35 mm. Denna variant av KG Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.1 mm stort. BytHjul säljer Dezent KG Dark 20" i sin webbshop för 3471 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 471 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KG Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Dezent KG Black är 20" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 20"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 43 mm. Modellen heter KG Dark.
KG Dark från Dezent. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 57 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Dezent KG Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 27.