Dezent KE Dark är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Dezent. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Dezent KE Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.1 mm. BytHjul säljer Dezent KE Dark 17" i sin webbshop för 2436 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 436 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | KE Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
17"-fälg av modellen KE Dark från Dezent. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 51 mm.
Denna 17"-fälg från Dezent har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 59 mm. Modellen heter KE Dark.
KE Dark från Dezent är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/120.
KE Dark 17" från Dezent med 7" bredd och ET på 63 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.