Med ett pris på 1291 kronor är Dezent TU Black ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dezent TU Black har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/98.
Glöm inte kolla att ET 39 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 58.1 mm. Du hittar mer information om Dezent TU Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 291 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dezent |
|---|---|
| Modell | TU Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 5/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/98 och ett inpressningsdjup på 39 mm. Modellen heter Qvarz Shiny Black.
Davinci Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/98.
16"-fälg från MW av modellen M2 Black. Bultcirkeln är 5/98, bredden 16" och ET-måttet 39 mm.
Wolf Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/98.