Denna 20"-fälg från Dotz har modellnamnet Bilbao Dark. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Dotz Bilbao Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet för Dotz Bilbao Dark är 28 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. En uppsättning Dotz Bilbao Dark kan bli din för endast 4228 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 228 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. Dotz Bilbao Blaze är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Bilbao Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
20"-fälg av modellen Bilbao Blaze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 28 mm.
Denna 20"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Bilbao Dark.