Dotz Bilbao Dark är en fälg på 19" från Dotz. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Dotz Bilbao Dark har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 46 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Dotz Bilbao Dark 19" i sin webbshop för 3422 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 422 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Bilbao Dark från Dotz är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Dotz på 19" med modellnamnet Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 50 mm.