Dotz Bilbao Dark är en fälg på 17" från Dotz. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 46 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul säljer idag Dotz Bilbao Dark för 2566 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 566 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | Bilbao Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Blaze är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Dotz Bilbao Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
19"-fälg från Dotz av modellen Bilbao Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 46 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Dotz Bilbao Dark är 18" och har en bultcirkel på 5/112.